داستان:چگونه به دیگران روحیه دهیم

در بیمارستانی ، دو مرد بیمار در یك اتاق بستری بودند. یكی از بیماران اجازه داشت كه هر روز بعد از ظهر یك ساعت روی تختش بنشیند . اما بیمار دیگر مجبور بود هیچ تكانی نخورد و همیشه پشت به هماتاقیش روی تخت بخوابد.
هر روز بعد از ظهر ، بیماری كه تختش كنار پنجره بود ، مینشست و تمام چیزهایی كه بیرون از پنجره میدید برای هماتاقیش توصیف میكرد. بیمار دیگر در مدت این یك ساعت ، با شنیدن حال و هوای دنیای بیرون ، روحی تازه میگرفت.
این پنجره ، رو به یك پارك بود كه دریاچه زیبایی داشت
مرغابیها و قوها در دریاچه شنا میكردند و كودكان با قایقهای تفریحیشان در آب سر گرم بودند. درختان كهن ، به منظره بیرون ، زیبایی خاصی بخشیده بود و تصویری زیبا از شهر در افق دوردست دیده میشد. همان طور كه مرد كنار پنجره این جزئیات را توصیف میكرد ، هماتاقیش چشمانش را میبست و این مناظر را در ذهن خود مجسم میكرد.
تا روزی که مرد كنار پنجره از دنیا رفت. مرد دیگر از پرستارتقاضا كرد كه تختش را به كنار پنجره منتقل كنند . آن مرد خود را به سمت پنجره كشاند تا اولین نگاهش را به دنیای بیرون بیندازد .
در كمال تعجب ، او با یك دیوار مواجه شد.
مرد ، از پرستار پرسید كه چرا هماتاقیش مناظر دلانگیزی از بیرون این پنجره برای او توصیف می کرد ؟
پرستار پاسخ داد: شاید او میخواسته به تو قوت قلب بدهد. چون آن مرد حتی نمیتوانست دیوار را ببیند او نابینا بود !!!


حالا شماها فکر میکنید یه همچین آدمائی کم پیدا مشین واسه روحیه دادن به دیگران از جون خودشون بگذرن؟

 

www.Meti777.tk / به وبلاگ پسر جهنمی حتما یه سر بزنwww.Meti777.zim.ir / به وبلاگ پسر جهنمی حتما یه سر بزن www.Meti777.2ir.ir / به وبلاگ پسر جهنمی حتما یه سر بزن   نظر یادتون نره     www.Meti777.2ir.ir / به وبلاگ پسر جهنمی حتما یه سر بزنwww.Meti777.zim.ir / به وبلاگ پسر جهنمی حتما یه سر بزن


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات